Почетна Вести Митрополитот Јосиф гостин на матурската прослава во домот за деца без родители
Митрополитот Јосиф гостин на матурската прослава во домот за деца без родители

Митрополитот Јосиф гостин на матурската прослава во домот за деца без родители

349
0

josif domМитрополитот Тетовско-гостиварски, г. Јосиф бил во посета на домот за деца без родителска грижа „11 Октомври“ во Скопје, каде присуствувал на матурската прослава на штитениците кои оваа година се полуматуранти и матуранти.

josif dom 3Посетата на домот е на покана на директорката Ристенка Атанасовска.  Митрополитот Јосиф оф име на епархијата ги дарувал со подароци матурантите и полуматурантите.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *