Почетна Вести Христијанство Мицкоски на поклонение во Бигорски
a-7
a-6 (3)
a-5
a-3
a-1 (3)

Мицкоски на поклонение во Бигорски

301
0

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ во понеделникот на 9 април 2019 година бил во посета на Бигорскиот манастир, каде имал средба со Архимандритот Партениј.

Претседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски со својата придружба ја посети нашата свештена обител. По поклонението во храмот, тој беше примен во кабинетот на игуменот, архимандрит Партениј, каде што со Неговото Високопреподобие разменија мислења на повеќе актуелни теми, велат од Бигорски.

Веста за посетата на Бигорскиот манастир на својата Фејсбук страница ја сподели и самиот Мицкоски, но освен дека со отец Партениј размениле мислења за повеќе актуелни теми, нема детали од разговорите.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *