Почетна Вести Христијанство Мицкоски ги отстрани од партиското седиште и ги донираше луксузните лустери на цркви и манастири
Мицкоски ги отстрани од партиското седиште и ги донираше луксузните лустери на цркви и манастири

Мицкоски ги отстрани од партиското седиште и ги донираше луксузните лустери на цркви и манастири

403
0

Луксузните лустери кои беа дел од централното партиски седиште на ВМРО ДПМНЕ во Скопје, се отстранети и подарени на црквите и манастирите.

Оваа вест ја обелодени пратеникот на оваа партија, Јохан Тарчуловски, кој сподели фотографии на својот Фејсбукл профил, посочувајќи дека дел од лустерите сега се во црквата Свети Никола во село Љубанци.

Одлуката ВМРО ДПМНЕ да ги отстрани овие олустери, за кои тѕрпеше критики од јавноста со образложение дека се краси со луксуз била на лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

– Огромна благодарност до претс.на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски за донацијата од лустери кој се извадени од централниот штаб а кој беа означени како луксуз. Затоа се подаруваат по македонските цркви и манастири. Црквата св Никола с.Љубанци ќе ви е вечно благодарна, напиша Тарчуловски на фејзбук.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *