Почетна Вера Мало осветување на манастирот Свети Атанасиј во Удово
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Мало осветување на манастирот Свети Атанасиј во Удово

142
0

Митрополитот Повардарски г. Агатангел извршил мало осветување на манастирот „Св. Атанасиј“ во Удово.

Осветувањето го извршил во сослужение на повеќе свештенослужители. По чинот на осветување, Митрополитот Агатангел поделил благодарници на оние кои се вградиле во обновата на овој духовен дом.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *