Почетна Вести Христијанство Македонската младина од Австралија го поздрави изборот на нов директор на КОВЗ
Македонската младина од Австралија го поздрави изборот на нов директор на КОВЗ

Македонската младина од Австралија го поздрави изборот на нов директор на КОВЗ

391
0

Македонската православна младина од Австралија го поздрави изборот на Дарјан Сотировски за нов Директор на Комисијата за односи со верските заедници и религиозните групи.

-Од мое лично име и секако од името на сите членови на Македонската православна младина на Австралија – Ви го честитам Вашиот избор за Директор на Комисијата за односи со верските заедници и религиозните групи и Ви посакувам плодна и успешна работа за доброто и напредокот на народот, особено за младите како во Република Македонија, така и во дијаспората, стои во честитката за изборот, потпишана од  Ананија Ананиевски потпретседател на МОYА.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *