Почетна Вера Литургија за Свети Наум во Лондон
6
5
4
3
2
1

Литургија за Свети Наум во Лондон

393
0

Вообичаено во слава и чест на Бога и Свети Наум Охридскиот чудотворец поголем број верници на Македонската православна црква кои живеат во Лондон и околината денес дојдоа на светата божествена литургијата на која богослужел протоерејот Виктор Стојчев парохиски свештеник за Велика Британија и Архиерејски намесник на Западноевропското Архиерејски намесништво на европската епархија.

-Како и на секоја литургија голем дел од народот се причести, а посебно најмладите нашата најголема радост, велат од МПЦ во Лондон.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *