Почетна Репортажа Видео Литија за недела на Православието во Аеродром

Литија за недела на Православието во Аеродром

421
0

Голем број верници учествуваа во одбележувањето на неделата на православието, првата недела од велигденскиот пост. Во црквата Свети Николај Чудотворец беше организирана литија за овој ден, на која учествуваа голем број верници.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *