Почетна Анализа Ќе добие ли МПЦ-ОА автокефалност од Вселенската патријаршија?

Ќе добие ли МПЦ-ОА автокефалност од Вселенската патријаршија?

197
0

Очекувањата за признавање на автокефалноста на МПЦ-ОА од Вселенската Патријаршија, особено по надминување на македонско-грчкиот спор околу разликите за името, беше тема на последната емисија „Фактор магазин“ на  ТВ 24 вести.

Погледнете ги ставовите на аналитичарите.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *