Почетна Вера Католичката црква организираше женска дружба за осми март
Католичката црква организираше женска дружба за осми март

Католичката црква организираше женска дружба за осми март

88
0

Католичката црква во Македонија за денот на жената, 8 март во организација на парохиите од Апостолскиот егзархат во Македонија организирала молитвено-духовно дружење на жени, пишува интернет поратлот, „Катиолици.мк“.

Настанот се одржал во храмот на парохијата „Свети Пророк Илија“ во Радово.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *