Почетна Коментар Како владиката Пимен го честиташе 1 Мај?
Како владиката Пимен го честиташе 1 Мај?

Како владиката Пимен го честиташе 1 Мај?

829
0

Европскиот митрополит на МПЦ-ОА, Пимен го честиташе 1 Мај. Еве што напиша:

-Попусто е да се трудиме на денот на трудот да се бориме за работничките права. Ем, за жал, на вистинските работници им е редок ден за одмор, па не размислуваат за протести, ем оние кои треба да ги чујат пораките поради неработниот ден се негде покрај блиското море на проширен викенд или пак на скара.
Да живее идејата за подобри услови и реално платени саати на работникот не само денес, туку секој ден!
Честит 1ви мај!, пишува во Фејсбук статусот на отец Пимен.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *