Почетна Вести Европа Како Русија го одбележа Божик

Како Русија го одбележа Божик

207
0

Поглаварот на Руската православна црква, патријархот московски и на цела Русија Кирил ја отслужи божикната литургијата во Соборниот храм Христос Спасителот.

Погледнете го видеото.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *