Почетна Вести Кај будистички монах пронајдени таблети, рачна бомба и муниција
Кај будистички монах пронајдени таблети, рачна бомба и муниција

Кај будистички монах пронајдени таблети, рачна бомба и муниција

76
0

Полиција на Мјанмар уапсила будистички монах во чиј автомобил и манастир биле пронајдени повеќе од четири милиони таблети метамфетамини.

MonahПолицијата го запрела монахот додека возел низ северната држава Ракајн, која се граничи со Бангладеш, откако властите примиле дојава дека монахот превезува илегален товар.

Во неговиот автомобил припадниците на полициската единица за борба против дрогата пронашле 400.000 таблети, а при претресот на манастирот пронајдени се уште 4,2 милиони таблети, како и рачна бомба и муниција.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *