Почетна Галерија Јубилејна прослава во манастирот Свети Јоаким Осоговски
jo 1
jo 2
jo 3
jo 5
jo 6
jo 7
jo 8
jo 9
jo 10
jo 11
jo 13
jo 14

Јубилејна прослава во манастирот Свети Јоаким Осоговски

794
0

Архиепископот г.г. Стефан заедно со владиците на МПЦ-ОА  Јосиф – Кумановско-осоговски, Јосиф – Тетовско-гостиварски, Агатангел-Повардарски, Иларион – Брегалнички,  Петар-Преспанско-пелагониски, Пимен – Европски, Климент – Хераклејски отслужија Света Златоустова Литургија во чест на “50-годишното автокефално живеење на МПЦ-ОА .

Јубилејната прослава се одржала во манастирот Свети Јоаким Осоговски.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *