Почетна Верски буквар Излезе нов број на „Православие“
Излезе нов број на „Православие“

Излезе нов број на „Православие“

138
0

Австралиско-сиднејската епархија на МПЦ-ОА го издаде третиот број од епархискиот гласник „ПРАВОСЛАВИЕ“.

Овој трет број на црковниот гласник е посветен на големиот исихаст Свети Григориј Палама, архиепископот Солунски.

Новиот број прочитајте го ОВДE

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *