Почетна Вера ИВЗ изврши молитва за загинатите во поплавите во скопско

ИВЗ изврши молитва за загинатите во поплавите во скопско

95
0

Исламската верска заедница одржа помен за загинатите во неодамнешните поплави во скопско. Поменот бил во Мустафа пашината џамија, по петочната молитва.

molitva-2Молитвата ја организирале и извеле учениците на Иса бег Медресата, и студенти од факултетот за Исламски науки во Кондово, заедно со скопскиот Муфтија, Реџеп Јусуфи.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *