Почетна Вера МПЦ-ОА Иванов: Топлина во домот, хармонија и благосостојба
Иванов: Топлина во домот, хармонија и благосостојба

Иванов: Топлина во домот, хармонија и благосостојба

115
0

“Честитајќи го Христовото воскресение, Ви посакуваме овие празнични мигови да ги поминете во духовен мир, радост и љубов. Велигден е празник на семејството и ближните, затоа на сите верници им посакуваме топлина во домот, хармонија и благосостојба.

Нека е за многу години големиот празник! Христос воскресна! Семејство Иванови”, напиша претседателот Ѓорѓе Иванов на неговата претседателска Фејсбук страна.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *