Почетна Вести ИСИЛ: Папата е неврник и непријател број еден
ИСИЛ: Папата е неврник и непријател број еден

ИСИЛ: Папата е неврник и непријател број еден

58
0

Исламска држава го смета папата Франциск  за „неверник ” и го одреди за свој непријател број 1, пишува „Дејли експрес”.

Papa f-Ние те мразиме, бидејќи не веруваш во Аллах и затоа што твоето световно и либерално општество го овозможува она што Аллах го забранува- велат терористите.

Тие го обвинуваат  папата за заштита на хомосексуалците.

Во меѓувреме излегоа податоци за црна листа на џихадистите, на која се ставени европски лидери. Меѓу нив се францускиот претседател Франсоа Оланд, германската канцеларка Ангела Меркел, белгискиот премиер Шарл Мишел и претседателот на Република Српска Милорад Додик.

 

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *