Почетна Вести Иренеј се моли, владиката на Фејсбук се „чекира“
Иренеј се моли, владиката на Фејсбук се „чекира“

Иренеј се моли, владиката на Фејсбук се „чекира“

758
0

Интересна фотографија од службата на српскиот патријарх Иринеј на Света Гора ги изреволтира српските верници.

Додека Српскиот патријарх Иринеј, служел литургија во Хиландар, манастирот на врвот на Света Гора, неговиот придружник, владиката Јован, имал малку поважна работа со неговиот мобилен телефон.

irinej-sveta-gora

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *