Почетна Вера МПЦ-ОА Илјадници прилепчани ги исполнија четирите црковни храмови во градот: Христос Воскресна!
prilep veli
prilep veli 1
prilep veli 23
prilep veli 2.

Илјадници прилепчани ги исполнија четирите црковни храмови во градот: Христос Воскресна!

161
0

Илјадници прилепчани вечерва ги исполнија до последно место четирите црковни храмови во градот.

Со среќниот поздрав “Христос Воскресна, навистина Воскресна”, си посакаа здравје, среќа и мир во сечиј дом.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *