Почетна Вести Европа Иларион Алфеев користи Ајфон 8, за десетката не бил доволно зрел
Иларион Алфеев користи Ајфон 8, за десетката не бил доволно зрел

Иларион Алфеев користи Ајфон 8, за десетката не бил доволно зрел

178
0

Митрополитот Иларион Алфеев, шефот на руската црковна дипломатија, открил дека користи iPhone 8, но и дека  се уште не е зрел за iPhone 10, критикувајќи го Apple дека за брзото ширење на пазарот.

-Јас веќе се префрлив на осмиот, но јас се уште не сум созреал за iPhone X, кој веќе се користи од страна на многу од моите повеќе напредни и млади помагачи, – изјавил Митрополитот Иларион за руската телевизија „Русија24“, пренесува „РИА новости“.

Иларион воедно признал дека не може да се префрли од компјутерите на Мајкрософт на Apple на било кој начин.

Тој, исто така, изразил жалење што, според него, “Епл”, не сосема искрено го зафатил многу повеќе пазарот наспроти Мајкрософт.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *