Почетна Вести Хуман гест на свештениците и верниците од црквата во Аеродром
Хуман гест на свештениците и верниците од црквата во Аеродром

Хуман гест на свештениците и верниците од црквата во Аеродром

890
0

donacija 1Свештеници од црквата “Свети Николај Чудотворец” денеска во СОС детското село ја предале донацијата, што со благослов на Архиепископот охридски и македонски г. г. Стефан, ја собрале заедно со членови на оваа црковна општина.

На штитениците од домот во Скопје им донирале прехранбени продукти, средства за хигиена и машина за перење.

Ги посетиле и разговарале и со децата сместени во оваа установа.

donacija 4

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *