Почетна Вести Груевски за Велигден во Калишта
Груевски за Велигден во Калишта

Груевски за Велигден во Калишта

220
1

Екс-премиерот и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска со семејството присуствуше на свечена литургија во манастирот во струшко  село Калишта.

Груевски на свечената литургија  беше заедно со сопругата Боркица и своите две ќерки.

Коментар(1)

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *