Почетна Вера Груевски на водици во Гостивар
Груевски на водици во Гостивар

Груевски на водици во Гостивар

26
0

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски денешниот ден Водици ќе го помине во Гостивар.

Таму ќе присуствува на богојавленската литургија, а потоа ќе биде и на мостот на Вардар, од каде ќе биде извршено осветувањето на водите и каде верниците ќе скокнат по светиот крст.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *