Почетна Вести ГРУЕВСКИ: Идејата за орден ќе биде за афирмација на делото на Мајка Тереза

ГРУЕВСКИ: Идејата за орден ќе биде за афирмација на делото на Мајка Тереза

68
0

Во Ватикан вчера на канонизацијата на Мајка Тереза за светица присуствуваа и лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Nikola GruevskiГруевски во изјава за ТВ НОВА, ја образложи својата иницијатива за покренување на меѓународен орден за заслуги „Света Мајка Тереза“ кој би се доделувал на истакнати жени од светот со особени и вонредни достигнувања во различни области.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *