Почетна Вера МПЦ-ОА Груевски: Да си помагаме, повеќе љубов и помалку омраза да создаваме
Груевски: Да си помагаме, повеќе љубов и помалку омраза да создаваме

Груевски: Да си помагаме, повеќе љубов и помалку омраза да создаваме

54
0

Христос се роди!!! Нека е за многу години Божик. Да донесе одлично здравје за секого, многу успеси и радосни моменти, мир и среќа во секој дом. Бог да и помогне на Македонија и на секој од нас кои живееме во неа, и оние кои се иселени. Да бидеме помудри и подобри луѓе.

Да се помагаме еден со друг повеќе, повеќе љубов и помалку омраза да создаваме. Македонија да оди напред и да има успеси, како политички така и економски, напиша поранешниот лидер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на својот Фејсбук профил, честитајќи ги божикните празници.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *