Почетна Вести Регион Грчкиот Архиепископ разговарал и со претседателот на Грција за името
Грчкиот Архиепископ разговарал и со претседателот на Грција за името

Грчкиот Архиепископ разговарал и со претседателот на Грција за името

124
0

Грчкиот Архиепископ Јероним имал средба и со Претседателот на Грција, Прокопис Павлополус, денеска во претседателскиот кабинет во Атина, а главна тема на разговор биле преговорите за името на Македонија.

Средбата, како што соопштуваат грчките медиуми била половина час, а по заминувањето Архиепископот Јероним не дал изјава за медиумите.

Според соопштението од Кабинетот на Павлополус, тој му соопштил на Архиепископот дека постои вообичаената будност за сите прашања што се однесуваат на државата и националните прашања.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *