Почетна Вести Грчки архимандрит: Грција е во криза поради смртта на Архиепископот
Грчки архимандрит: Грција е во криза поради смртта на Архиепископот

Грчки архимандрит: Грција е во криза поради смртта на Архиепископот

368
0

Смртта на поранешниот Грчки арехиепископ Христодул е причината поради која Грција денеска се наоѓа во криза од која се уште не може да изезе. Тоа за грчките медиуми го изјавил еден архимандрит на ГПЦ, кој тврди дека на Грција ова и се случува токму поради смртт на поранешниот Архиепископ.

Архимандритот рекол дека на Грција влегла во кризата еден ден по смртта на Архиепископот.

-Не е случајно тоа што на Грција и тргна наназад откако Архиепископот Христодул почина, рекол за медиумите во Грција Архимандритот Епифаниј.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *