Почетна Вести Христијанство Градот се подготвува за посетата на папата Франциск
Градот се подготвува за посетата на папата Франциск

Градот се подготвува за посетата на папата Франциск

82
0

Шахтите на скопскиот плоштад се заваруваат од страна на екипи на „Водовод и канализација“.

Фото: МИА

Од јавното претпријатие информираат за МИА дека се работи за пракса која се реализира секоја година од безбедносни причини поради одржувањето на „Скопскиот маратон“ и посетата на ВИП личности.

Во посета на Скопје на 7 мај треба да дојде поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциск. Едно од местата на кое ќе престојува папата за време на престојот ќе биде и централниот плоштад во Скопје.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *