Почетна Вера МПЦ-ОА Градоначалник на Кичево Дехари го честиташе Велигден
Градоначалник на Кичево Дехари го честиташе Велигден

Градоначалник на Кичево Дехари го честиташе Велигден

56
0

Градоначалникот на Кичево Фатмир Дехари упати честитка до верниците по повод христијанскиот празник Велигден.

– Во овие празнични денови ми претставува особено задоволство на сите христијани да им го честитам големиот празник, празникот над сите празници – Велигден. Ви посакувам овој ден да го поминете во добро здравје, благосостојба и среќа, споделувајќи љубов и топлина со Вашите најблиски и исполнети со мир и спокојство, се вели во честитката на Дехари.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *