Почетна Вести Регион Главниот Муфтија на Бугарија дел од делегацијата која беше на осветувањето на црквата во Истанбул
Главниот Муфтија на Бугарија дел од делегацијата која беше на осветувањето на црквата во Истанбул

Главниот Муфтија на Бугарија дел од делегацијата која беше на осветувањето на црквата во Истанбул

206
0

Главниот муфтија на Бугарија, Мустафа Хаџи беше дел од бугарската делегација која на 7 јануари присуствуваше во Истанбул на осветувањето на реконструираната железна црква Свети Стефан, сопственост на БПЦ.

Муфтијата Мустафа бил дел од делегацијата која патувала со владиниот авион заедно со Премиерот Бојко Борисов и Патријархот на БПЦ, Неофит.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *