Почетна Интервју Ѓуровски: СПЦ призна дека имаме жива црква, но целата приказна не е завршена

Ѓуровски: СПЦ призна дека имаме жива црква, но целата приказна не е завршена

1.09K
0

Марјан Ѓуровски, универзитетски професор во аналзиа за состојбата за црковното прашање. Нис политичко, црковната дипломатија.

За тие кои не им е јасен чинот со СПЦ и што треба да направиме за дојдеме до целосно признавање од Вселенската патријаршија на автокефалноста на МПЦ Охридска Архиепископија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *