Почетна Интервју Ѓоргевски: Посетата на папата беше исклучително успешна

Ѓоргевски: Посетата на папата беше исклучително успешна

233
0

Деканот на Православниот Богословски факултет Св. Климент Охридски, Ѓоко Ѓоргевски беше гостин во Стадион на Канал77. Ѓоргевски и како поранешен амбасадор на Македонија во Ватикан, зборуваше за посетата на Папата Франциск во Македонија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *