Почетна Политичка теологија ГАРДИЈАН: Исус користел масло од канабис за исцеление
ГАРДИЈАН: Исус користел масло од канабис за исцеление

ГАРДИЈАН: Исус користел масло од канабис за исцеление

649
2

Исус Христос корисник канабис како лековити својства на лекот што го користел за исцелување, пишува угледниот британски магазин „Гардијан“, повикувајќи се на една студија на библиски текстови објавени овој месец.

Студијата покажува дека Исус и неговите ученици го користеле маслото од марихуаната за извршување на чудесни исцеленија. Покрај тоа во екстрактите што ги користел Исус го има и темјанот.

Научниците посочуваат дека во тоа време лековитоста на маслото од канабис било познато меѓу еврејскиот народ.

/ГАРДИЈАН

Коментар(2)

  1. Misla demonska kazana od slugi satanski!Gospod Isus Hristos lekuval so Bozestvenata Priroda Otecot Sinot i Svetiit Duh Troica Ednosustna i Nerazdelna a ne so maslo od kanabis zatoa sto On e Sin Bozji i Spasitel na Svetot – Amin !!!

  2. Христос воскресе! Бог е Оној кој твори, Он е Тој Кој се премудро создаде. од небитие ви битие не воведе, и кога отпаднавме не подигна и не се откажа се да направи за да не возведе на Небесата и да ни го даде Своето идно царство. Господ Исус Христос лекува со љубовта , зашто Тој е љубов.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *