Почетна Галерија ГАЛЕРИЈА: Величествена прославна на водици во Москва
22
Крещение

ГАЛЕРИЈА: Величествена прославна на водици во Москва

388
0

Грчкиот интернет портал „Ромфеа“ објави прекрасна фото репортажа од „Богојавленската лутургија“ што во Москва за Водици, на 19 јануари ја одржа Московскиот и на цела Русија, патријарх, Кирил.

На литургијата присуствувале и претставници на руските власти, како или личности од општествениот и политичкиот живот на Русиуја.

 

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *