Почетна Галерија ГАЛЕРИЈА: Митрополитот Јосиф служеше во Куманово

ГАЛЕРИЈА: Митрополитот Јосиф служеше во Куманово

108
0

Митрополитот Кумановско-осоговски,  Јосиф во Триесет и шестата недела по Педесетница, кога Црквата си спомнува за светиот Григориј Богослов, служеше Света Златоустова Литургија во митрополитскиот соборен храм на „Св. Никола“ во Куманово.

На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *