Почетна Галерија ГАЛЕРИЈА: Богородична литија во Скопје
6
5
4
2
1
19
18
17
16
15
14
13
12
11
10
9
8
7
3

ГАЛЕРИЈА: Богородична литија во Скопје

1.79K
0

Поглаварот на МПЦ, свештеници и голем број верници синоќа ја извршија богородична литија низ центарот на Скопје.

Литијата почна по литугиското прославување на Рождеството на Пресвета Богородица, во црквата „Рождеството на Пресвета Богородица“, во општина Центар. И пои обиколка на центарот на Скопје повторно заврши во истата црква.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *