Почетна Интервју Г.Климент: МПЦ-ОА доследно ја почитуваше препораката на Православната црква за причеста

Г.Климент: МПЦ-ОА доследно ја почитуваше препораката на Православната црква за причеста

755
0

Епископот Хераклејски, г. Климент беше гостин во Тема на денот на ТВ Сител. Пандемијата, Велигден и црквата беа дел од темите за разговор.

Погледнете го интервјуто.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *