Почетна Репортажа ФОТОРЕПОРТАЖА: Поглаварите пред почетокот на Соборот на Крит
Orthros and Divine Liturgy of Pentecost at St. Menas Cathedral in Heraklion, Crete
Holy and Great Council: Divine Liturgy in Kissamos, Crete

ФОТОРЕПОРТАЖА: Поглаварите пред почетокот на Соборот на Крит

403
0

Поглаварите на десетте автокефални цркви кои учествуваат на Соборот на Крит, викендов имаа подготвителни и протоколарни средби пред денешното официјално почнување на работата на Соборот.

Во неделата на празникот Педесетница поглаварите служеа заедничка литургија. Беа и на прием кај градоначалникот на Ираклион.

ГАЛЕРИЈА:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *