Почетна Вести Христијанство ФОТО: Срушено дрво во дворот на црквата Света Софија во Охрид
ФОТО: Срушено дрво во дворот на црквата Света Софија во Охрид

ФОТО: Срушено дрво во дворот на црквата Света Софија во Охрид

117
0

Дрво од дворот на црквата „Света Софија“ во Охрид попладнево попуштило и прекршено во стеблото паднало на спротивната страна од улицата.

Според информациите нема повредени.

Од фотографиите што ги објави Нова Македонија се забележува дека дрвото паднало и останало потпрено врз соседната куќа.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *