Почетна Вести ФОТО: Меланија Трамп ги збесна верниците в црква
ФОТО: Меланија Трамп ги збесна верниците в црква

ФОТО: Меланија Трамп ги збесна верниците в црква

540
0

Семејството Трамп, повторно во центарот на медиумското внимание, овој пат поради несоодветната облека со која Меланија Трамп се појавила в црква.

melanija-crkva-3Во саботата заедно со својот сопруг, новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп присуствувале на миса во црквата во Палм бич на Флорида, а присутните ги поздравиле со воодушевување.

Сепак наиде на остри критики поради тоа што в црква одлучила да ги истакне нозете, па облекла ултра краток фустан и високи потпетици.

malanija-crkvaМисата се одржувала во истата црква во која двојката се венча во 2005 година. Меланија и Доналд се фотографирани како пристигнуваат во црквата околу 22.30 часот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *