Почетна Коментар ФОТО: Македонски верници со љубов одговорија на омразата од грчките националисти
ФОТО: Македонски верници со љубов одговорија на омразата од грчките националисти

ФОТО: Македонски верници со љубов одговорија на омразата од грчките националисти

1.14K
0

На социјалните мрежи се појави контра плакат на оној скандалозен повик за учество на утрешните протести против Македонија во Атина.

Тој има сосема поинаква порака од онаа што ја испратија грчките националисти.

Македонските верници на овој начин, со љубов им одговорија на националистите од Грција.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *