Почетна Вести Христијанство Фимлот Божји човек и пред македонската публика

Фимлот Божји човек и пред македонската публика

309
0

Со благослов на Архиепископот г. г. Стефан, а по иницијатива на Кабинетот на Архиепископот и реализација на добронамерници, православните христијанин од Македонија, како и преостанатата публика, ќе имаат можност да го погледнат документарниот филм за свети Нектариј Егински – “Божји човек” во Cineplexx киното во City Mall, во Скопје.

Премиерата ќе се одржи на 9. 12. 2021 г., четврток, во 20.00 ч. За преостанатите претстави на филмот, следете ја програмата на киното.

Останува напомента дека за проекциите важат ковид протоколите.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *