Почетна Вести ЕУ Амбасадорот на средба со Архиепископот
ЕУ Амбасадорот на средба со Архиепископот

ЕУ Амбасадорот на средба со Архиепископот

202
0

Новоименуваниот амбасадор на Европската Унија во Скопје, Самуел Жбогар имал средба со Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан.

stefan-i-zbogarСредбата е дел од низата протоколарни средби што Евроамбасадорот ги прави со претставници на политичкиот и општествениот живот во државата, по неговото назначување на оваа функција.

Средбата со Поглаварот на МПЦ била во архиепископскиот кабинет. Сепак, нема детали за што конкретно разговарале Жбогар и г.г Стефан.

/РЕЛИГИЈА.МК

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *