Почетна Вести Регион Епископот на Ваљево почина од коронавирус
Епископот на Ваљево почина од коронавирус

Епископот на Ваљево почина од коронавирус

911
0

Епископот на Ваљево, Милутин (71) почина после кусо боледување предизвикано од коронавирусот, објавено е денеска на Интернет страницата на Епархијата ваљевска на СПЦ.

Епархијата минатата недела потврди дека владиката Милутин е позитивен на коронвирусит, како и уште двајца свештеници.

СПЦ објави дека датумот на погребот ќе биде дополнително објавен

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *