Почетна На иста страна ЕКСКЛУЗИВНО: Како религија му помогнала да ја излечи зависноста од дрога?

ЕКСКЛУЗИВНО: Како религија му помогнала да ја излечи зависноста од дрога?

365
0

Социјалната одговорност на верските заедници беше темата на 18-тата епизода од серијалот „На Иста Страна“.

Во емисијата ќе видите позитивни приемри за тоа како свештеници на МПЦ и другите верски заедници работат на помош за ранливите категории граѓани.

Екипата на „На Иста Страна“ ексклузвно влезе и во центарот за рехбилитација на зависниц „Покров“, кој, со целосна поддршка на Струмичката епархија на МПЦ, последните години бележи огромен успех преку спојот на православната психотерапија и науката.

Погелднете го искуството на еден зависник, кој денеска со помош на медицинскиот персонал, но особено со помош на монасите од Струмица, живее еден сосема нов живот.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *