Почетна Вести Ексклузивно: Документарен филм за Старец Георгиј Капсанис со македонски превод

Ексклузивно: Документарен филм за Старец Георгиј Капсанис со македонски превод

570
0

Документарниот филм за Старецот Георгиј Капасанис е достапен на интернет и со македонски превод.

Станува збор за сведоштва за сехристијанското дело на еден од најзначајните современи православни подвижници од соседна Грција.

/Бигорски

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *