Почетна Политичка теологија Екоспкоп Јаков: Законот за родовата еднаквост ги опфаќа и децата
Екоспкоп Јаков: Законот за родовата еднаквост ги опфаќа и децата

Екоспкоп Јаков: Законот за родовата еднаквост ги опфаќа и децата

2.39K
1

Црквата нема никаков проблем со одребите од Законот за родова едаквост кои се однесува на правата на жените, туку со дефинирањето на родот и полот, вели викарниот епископ Јаков, кој беше гостин во Тема на денот на ТВ Сител.

Епископот на МПЦ-ОА, вели дека овој Закон што се носи е против, а не во заштита на жената. Особено скандалозно е што Законот ги опфаќа и децата до 18 години.

Погледнете го разговорот.

Коментар(1)

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *