Почетна Вера Католичка црква Џафери: Овој ден нека не потсети на заедничката цел за подобар живот
Џафери: Овој ден нека не потсети на заедничката цел за подобар живот

Џафери: Овој ден нека не потсети на заедничката цел за подобар живот

109
0

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, им го честита христијанскиот празник Воскресение христово – Велигден на верниците од католичка вероисповед во РМ.

Тој испати честитка до бискупот скопски и апостолски ехзарх монс. Киро Стојанов како и до сите верниците од католичка вероисповед во РМ .

-Верските празници и нивното празнување нè потсетуваат и нè враќаат на патот кон вистинските животни стремежи, а тие се почитта, чесноста и вербата. Овој ден нека нè потсети и на заедничката цел за подобар живот и иднина како за нас, така и за генерациите кои доаѓаат, без разлика на етничка или религиска определба, стои во честитката.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *