Почетна Вести Христијанство Џафери и Карајанчева заедно положија свежо цвеќе во чест на Св.Кирил
Џафери и Карајанчева заедно положија свежо цвеќе во чест на Св.Кирил

Џафери и Карајанчева заедно положија свежо цвеќе во чест на Св.Кирил

110
0

Во рамките на Манифестацијата во чест на Св.Кирил, делегациите на Република Северна Македонија и на Република Бугарија, предводени од претседателот Талат Џафери и претседателката Цвета Карајанчева, попладнево положија свежо цвеќе пред плочите поставени во чест на Св. Кирил, во Базиликата Санта Марија Маџоре, во Рим.

 

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *