Почетна Вести Регион Двајца свештеници и три калуѓерки во БиХ заразени со коронавирус
Двајца свештеници и три калуѓерки во БиХ заразени со коронавирус

Двајца свештеници и три калуѓерки во БиХ заразени со коронавирус

424
0

Двајца свештеници и три калуѓерки од Меѓудворје во Босна и Херцеговина се заразени со коронавирус. Тие се грижеле за напуштени деца без родители во установата „Мајчино село“, објавија босанските медиуми.

Заразените свештеници и калуѓерки веднаш биле ставени во изолација и се под надѕор на епидемиолози и здравствени експерти.

Во БиХ, според последните податоци, 354 луѓе се заразени со коронавирус, а шест починати.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *